איך לבחור סופר לכתיבת סיפור חיים

כיצד בוחרים סופר המציע שירותי כתיבת סיפור חיים? מה חשוב לבדוק לפני שנעזרים בשירותיו?

 

כתיבת זכרונות

 

כתיבת סיפור חיים היא איננה עניין של מה בכך ולא כל אחד מסוגל להתמודד עם האתגר הרב, הכרוך בכך. כותבים מיומנים ומנוסים, העוסקים בתחום הכתיבה לא מעט שנים, כמו בת עמי מלניק, מציעים את שירותיהם היום לקהל הרחב ולכל אלה המתקשים לעשות זאת בעצמם ומעוניינים לתעד את סיפור החיים שלהם על הכתב. לפני שפונים לסופר מקצועי המציע את השירות הזה, יש לבדוק כמה נקודות עיקריות כדי לוודא שהשירות המוצע על ידו הוא אכן המתאים ובעיקר כדי להבטיח שהסופר, שמציע את השירות הוא הכתובת הנכונה. סופר העומד בכל הקריטריונים הנדרשים יוכל להציע את השירות הנדרש ולהגיע אל התוצאה שבה מעוניינים – סיפור חיים המתעד את הרגעים החשובים והבלתי נשכחים בחיים.

טיפים לבחירה נכונה

מחפשים סופר המציע שירותי כתיבת סיפור חיים? הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שאתם פונים אליו ובעיקר תכונות מסוימות שכדאי לכם לבחון:

כימיה ותקשורת טובה

מדובר באחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמחפשים סופר לכתיבת סיפור חיים. את תהליך הכתיבה עצמה מקדימים מספר מפגשים עם הסופר, שבהם בוחנים את השירות, את הצרכים הקיימים ואת התוצאה המתבקשת. בפגישות אלו אפשר לבחון את מידת הכימיה עם הסופר וגם לבדוק את האופן שבו הוא מבטא את עצמו מילולית. תקשורת טובה וכימיה טובה בין הסופר לבין הלקוח, שנעזר בשירותי כתיבת סיפור חיים, יעזרו להגיע אל התוצאה שבה מעוניינים, אל הסיפור המבטא במדויק את קולו של הלקוח. סופר אדיב, סופר רגיש, סופר קשוב הוא הכתובת הנכונה. סופר כזה יידע לדובב את הלקוח וליצור איו מערכת יחסית טובה, הנדרשת לשם הכתיבה וגם שלביה המקדימים.

יכולת כתיבה ברמה גבוהה

מעבר לאישיותו של הסופר עצמו יש לבדוק מולו גם את היכולות שלו, ובעיקר את יכולת הכתיבה. כתיבת סיפור חיים היא משימה לא פשוטה וגם לסופר מיומנת ומקצועית מאד כמו בת עמי מלניק. מי שכותב סיפורי חיים מתמודד בתהליך כולו עם אתגרים רבים. שלב איסוף החומר וגם התחקיר המקדים הוא שלב חשוב מאד שבו נדרש שיתוף פעולה מלא מצדו של הלקוח, שלא תמיד יודע כיצד להתמודד איתו וגם לא תמיד מוצא את הזמן לעשות זאת. וכמובן, הכתיבה עצמה היא משימה לא קלה הדורשת מהסופר יכולת כתיבה ברמה גבוהה וגם התמדה. לא משנה מהו אורכו של הסיפור, על הסופר המבצע זאת להצליח להעביר את הזיכרונות ואת החוויות של האחר במילים הנכונות ובהתאם לכל כללי הדקדוק הקיימים. סופר מקצועי, מיומן ומנוסה מאד בכל הקשור לשירותי כתיבת סיפור חיים, יוכל להתמודד בהצלחה רבה עם אתגרים אלה ולהציע ללקוחותיו את המענה המתאים ביותר.

כתיבת סיפור חיים – שירות שהוא הרבה יותר ממילים

שמי בת עמי מלניק ואני מתמחה בכתיבת ובתיעוד תולדות חיים. אני עוסקת בתחום זה מאז שנת 1996 ועם השנים כתבתי מאות ספרי ביוגרפיה, המתעדים זיכרונות וחוויות של ניצולי שואה, אנשי ההתיישבות העובדת, לוחמים במלחמות ישראל, אנשי עסקים, אנשי תרבות ורוח ועוד.

שירותי כתיבת סיפור חיים שלי יעזרו לכם להביא אל הכתב את הסיפור האישי שלכם, את הזיכרונות ואולי אפילו את הסודות הכמוסים שלכם.

אני בעלת תארים מתקדמים בתחום מדעי החברה והשתתפתי לאורך השנים בהשתלמויות וקורסי ספרות וכתיבה. מחפשים סופר המציע שירותי כתיבת סיפור חיים?

פנו אלי לטלפון 08-9263396. אשמח לעמוד לרשותכם.