כתיבת סיפור

מה כולל תהליך כתיבת סיפור חיים? לאילו פרמטרים הוא מתייחס והאם כל אחד יכול לעשות זאת?

 

web-mati                     yarospart1

 

כתיבת סיפור חיים היא משימה לא פשוטה. לא לכולנו יש את יכולת הכתיבה הנדרשת לשם כך ולא כולנו מתחברים גם לתהליך עצמו. במיוחד לשם כך מוצע שירותי ייחודי שת כתיבת סיפור חיים, אותו מבצעים בפועל כותבים מוכשרים ומיומנים עם ניסיון רב מאד בכתיבה, כגון בת עמי מלניק. בין אם כחלק מכתיבה של ביוגרפיה, סיפור אישי ותיעוד הזיכרונות וחוויות הילדות ובין אם לכל צורך אחר, שירותי כתיבת סיפור חיים כוללים לא מעט פרמטרים כדי להגיע אל התוצאה הנדרשת ואל המסר שאותו מעוניינים להעביר.

מה כולל במסגרתו תהליך זה

כתיבת סיפור חיים היא כאמור משימה לא קלה, שלא כל אחד יכול לבצע אותה. כולנו רוצים לספר סיפור, כולנו רוצים לחלוק חוויות וזיכרונות אולם לא כל אחד מאתנו מסוגל לעשות זאת. הכתיבה עצמה מצריכה מיומנות מיוחדת ויכולת כתיבה ברמה גבוהה, או במילים אחרות, פנייה בת עמי מלניק היא התשובה. בין אם ברצונך לספר סיפור קצר מהילדות, סיפור משפחתי שעובר מדור לדור או להפוך מקבץ של זיכרונות לסיפור ארוך ומושקע, את כל אלה אפשר להפוך לספר של ממש, למילים שמתחברות לכדי סיפור אמתי המודפס על נייר.

ישנם לא מעט שלבים בחיים, ובעיקר בגילאים המבוגרים יותר, שבהם מעוניינים לשתף את האחרים בזיכרונות שהצטברו לאורך השנים. נבירה בין התמונות הישנות שנאספו עם הזמן, מציאת פתקאות ורשימות בתוך קופסאות וגם האזנה לקלטות או אפילו צפייה בסרטוני וידאו שצולמו, את כל אלה אפשר להפוך לסיפור.

מה אצטרך לדעת מראש?

מי שרוצה להיעזר בשירותי כתיבת סיפור חיים צריך להחליט איזה מסר הוא רוצה להעביר, מה התוכן שיופיע ומי הוא קהל היעד. לעיתים ישנן לא מעט שאלות פתוחות שאין להן תשובה, שאלות שעולות במהלך הכתיבה עצמה וזקוקות למענה לצורך יצירת הסיפור. במקרים כאלה, איסוף כמה שיותר פרטים, פנייה אל בני משפחה מבוגרים ואפילו חקירה מעמיקה יותר באמצעים שונים (לרבות אתרי האינטרנט למיניהם) יכולים לעזור לקבל את המענה הנדרש לצורך הכתיבה, לצורך כתבת סיפור.

מדובר בחומרי גלם הנדרשים לתהליך זה, חומרי גלם שבעזרתם לא ניתן לכתוב את סיפור החיים או את ספר הזיכרונות. חומרי גלם אלה נאספים לאורך השנים והם תיעוד מצוין של מה שהתרחש. הם מהווים נקודת המוצא לסיפור עצמו והחוט המקשר בעלילה כולה. אלה יכולים להיות פרטים קטנים, שנדמה שהם חסרי חשיבות, ופרטים חשובים ומשמעותיים יותר. הם יכולים להיות עובדות המתועדות על הכתב או בתמונות עצמן או אפילו מידע שעובר מהפה אל האוזן, מדור לדור. כל אלה ועוד עוזרים בכתיבת הסיפור ובהפיכתם של הזיכרונות, של הסיפורים האישיים למשהו ממשי הרבה יותר.

כתיבת סיפור חיים – תיעוד זיכרונות וסיפורי ילדות על ידי המומחית בתחום

שמי בת עמי מלניק ואני מזמינה אתכם להיעזר בשירותי כתיבת סיפור חיים שלי לצורך תיעוד הזיכרונות והחוויות שלכם. אני יודעת עד כמה חשוב לכם לתעד וייתכן ואתם מתקשים להעלות את זה על הכתב. בעזרת שירותי הכתיבה שלי, שגם אתם לוקחים בהם חלק, אוכל להביא אל הכתב את הסיפורים שלכם, המתעדים תקופות חיים שלמות או אנקדוטות קצרות מהילדות. יחד, נצא למסע שיתחיל במפגש ראשוני, באיסוף של חומרים הנדרשים לצורך הכתיבה ועד להוצאות לאור של הספר. לא משנה מהו הסיפור שאותו אתם רוצים לספר וגם בני כמה אתם, אף פעם לא מאוחר.

מעוניינים בשירותי כתיבת סיפור חיים שיתארו נאמנה את המסר שברצונכם לתעד?

התקשרו אלי כעת לטלפון 08-9263396. אשמח לספק לכם את כל המידע לו תזדקקו אודות השירות.