למה להתחיל לכתוב סיפור חיים?

 

מהו סיפור חיים ומדוע מומלץ לכתוב אותו?

כיצד כותבים סיפור חיים?

מה חשוב לדעת לפני שניגשים לכתוב סיפורי חיים ומי יכול לסייע לכם בכך?

על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

 

כתיבת סיפור חיים

 

סיפור חיים הוא למעשה הסיפור האישי של כל אחד ואחת מאיתנו מיום הולדתו ועד לנקודת הזמן שבה הוחלט לכתוב אותו. ובדומה לכל סיפור אחר, גם סיפורי החיים אינם מוגדרים ככאלה טרם כתיבתם. לפיכך, כתיבת סיפור חיים היא למעשה פעולה שבמסגרתה נכתבים האירועים החשובים והמרכזיים במהלך חייו של הכותב. הדברים מנוסחים ונערכים לעתים כסיפור דוקומנטרי, לעתים כסיפור עלילתי או רומן היסטורי. כך ניתן להנגיש את הסיפור לבני המשפחה, לידידים ולדורות הבאים.

 

מדוע מומלץ לכתוב סיפורי חיים?

כתיבת סיפורי חיים מומלצת לכל מי שמעוניין לגולל את מהלך חייו באמצעות ספר שיהפוך לחלק בלתי נפרד מארון הספרים המשפחתי. כתיבת סיפור חיים מאפשרת גם להנציח את הדורות הקודמים להקים לתחיה את עולמם של בני משפחה שאינם עוד בין החיים. כיום, בעידן הדיגיטלי, חיינו מתועדים ללא הרף באמצעות הרשתות החברתיות, אך התוכן העיקרי של סיפור חיינו איננו בא לידי ביטוי מלא. באמצעות כתיבת סיפור חיים, המשלב בתוכו זיכרונות אישיים וסיפורים מנקודת המבט האישית של גיבור הסיפור, ניתן לנסח ולערוך ספרים מרתקים ההופכים לנכס צאן ברזל בקרב בני משפחתו מכריו וידידיו.

יש לציין שכתיבת סיפור חיים הניתנת כמתנה, נחשבת יקרת ערך, מקורית וחשובה למְסַפֵּר ולמשפחתו.

 

איך לכתוב סיפור חיים ומה כדאי לדעת לפני שניגשים לכתוב סיפורי חיים?

תהליך כתיבתם של סיפורי חיים מתאפשר כיום באמצעות שירותי כתיבה מקצועיים של "סופר צללים" שלמעשה מלווה ומוביל את תהליך הכתיבה מתחילתו ועד סופו. תהליך הכתיבה כולל בתוכו כתיבה מקצועית ומרתקת של סיפור החיים, תוך היצמדות מלאה לאירועים שונים אשר ליוו את חייו של האדם. בחלק מהמקרים סיפור החיים מגולל את כל קורות חייו של האדם, ובחלק מהם הסיפור מתמקד בתחנות שונות בפרקי זמן שונים שחשוב לתארם.

"סופר הצללים" מסייע גם במתן פתרונות שירות בכל הנוגע להפקת הספר והדפסתו בכל כמות עותקים נדרשת. תהליך הכתיבה עצמו משלב ראיונות, תחקירים הנחוצים להשלמת התמונה הכוללת, ואיסוף מסמכים ותמונות המשמשים כאמצעים ויזואליים להמחשת הסיפור.

 

סיפור חיים בהתאמה אישית

 

כתיבת סיפור חיים באמצעות תמונות

כתיבת סיפור חיים מתאפשרת באמצעות מספר סגנונות כתיבה שונים וביניהם: סיפור חיים כסיפור עלילתי עם התחלה, אמצע וסוף; סיפור חיים אוטוביוגרפי שבו מתוארים כל קורות חייו של גיבור הספר; סיפור חיים המתמקד באירוע משמעותי כזה או אחר ; ואף סיפור חיים באמצעות תמונות.

 

כתיבת סיפור חיים באמצעות תמונות מהווה כיום את אחד מהסוגים הפופולאריים ביותר, וזאת לנוכח העובדה שתמונות מתעדות היטב את חיינו ומהוות חלק בלתי נפרד מהם. כתיבת סיפור חיים באמצעות תמונות מהווה סוג של אלבום מודפס שבו לצד כל תמונה מופיעות שורות טקסט אחדות המתארות אירועים והתרחשויות בחיינו.

 

רוצים לכתוב את סיפור חייכם? רוצים לכתוב את סיפור חייו של מישהו יקר לכם? לחצו כאן ותזכו לליווי לאורך כל הדרך, החל משלב הראיונות, דרך הכתיבה והעריכה, ועד להפקת הספר והוצאתו לאור.