מה כולל תהליך הכתיבה של סיפור חיים?

סיפור חיים- איך עושים זאת נכון? ומדוע זה חשוב? כל זאת ועוד לפניכם

העלאת סיפור חיינו על הכתב זו דרך נהדרת ללמוד יותר על עצמנו ועל העבר שלנו, להנציח זיכרונות ולשמר אותםבשביל הדורות הבאים. כך למשל אדם שסיים תיכון בהצלחה למרות שהתמודד עם הפרעות קשב וריכוז או דיסלקציה קשה, יכול לספר סיפור על נחישות, אמונה עצמית והתמדה. ואדם שהקים אימפריה מאפס תוך שהוא נסמך על אינסטינקטים חדים וכישרון בסיסי יכול לספר את הסיפור המושלם על "אם תרצו אין זו אגדה". סיפורים אלה ואחרים הנם מעוררי השראה, לא רק לדורות הבאים, כי אם גם לכלל הציבור הרחב. אנשים רבים יכולים לעשות שימוש בידע ובניסיון של גיבורי הסיפור, לכן כתיבת סיפור חיים הוא אקט חשוב ומשמעותי הן לכותב והן לקוראים.

כתיבת סיפור – לא כל אחד יכול

יש המקלים ראש בתהליך של כתיבת סיפור, כשבפועל סיפור חיים הוא אחת הצורות המורכבות ביותר של כתיבת סיפורים ולו רק בשל העובדה שניתן לבחור בסגנונות שונים של כתיבה. עם זאת לא לכל אחד יש את היכולות או הכישרון הנדרשים על מנת לעשות כן ולא תמיד ניסיון קודם בכתיבה יוביל לכתיבת ספר באופן מקצועי, מעניין ובעל נופך אישי. סיפור נכון שם דגש על מה שחשוב, מסנן את העיקר מהטפל – ומציא מן הכוח אל הפועל את הרעיון המרכזי. לכן לא פעם נדרשת עזרה מקצועית והכוונה של אנשי מקצוע בעלי ידע בתחום.

"כתיבת

אז איך עושים זאת?

אף על פי שרוב האנשים אינם רואים את עצמם כמספרי סיפורים או כמחברים, בפועל לכולנו יש סיפור חיים מורכב וייחודי. זאת אפילו מבלי להתייחס לטרגדיות, רומנים או שלל מקרים קיצוניים. מספיק שנבחן את חיי השגרה היומיומיים, את האנשים המעורבים בהם או את מערכות היחסים שלנו ונוכל להפיק מהם סיפור סוחף ואיכותי. אנו יכולים להיות מספרי סיפורים אולם לא כל אחד מאתנו הִנו בעל כישרון הכתיבה המתאים כדי להביא את הסיפור שלו אל הכתב.לכן המעבר הזה עשוי להידמות כמשימה מעט מרתיעה. אולם אם זהו החלום שלכם, להעלות את הסיפור על הכתב, כל סיפור שהוא, לידיעתכם, אינכם חייבים לעשות זאת בעצמכם תוכלו להיעזר בכותבים מקצועיים לשם כך.

השלב הראשון – פניה לעזרה

כותב מקצועי בעל ניסיון בתחום יוכל לסייע לכם להפיג את החששות השונים הנוגעים לתהליך הכתיבה, על כל ההיבטים שלה. כמו כן מדובר במענה המושלם לתירוץ "אין לי זמן" שבו משתמשים רוב האנשים כאשר הם נמנעים מכתיבת ספרם. בדרך זו תוכלו להקצות זמן לפגישה עם הכותב, לספר את הסיפור שלכם ולכתוב יחד ספר מעניין. כפי שצוין קודם, כתיבת סיפור החיים אינה צריכה להיחשב כמטלה, כי אם משימה בעלת חשיבות מעשירה ומהנה, אשר תשמש לתיעוד סיפור החיים הייחודי שלכם ולהנצחת יקיריכם ומורשתם.

השלב השני – מיקוד

כיום רובנו עסוקים בלחשוף את חיינו במדיות החברתיות השונות והמגוונות. הדבר אינו שונה כאשר אנו רוצים להעלות על הכתב סיפור חיים. בדומה להעלאת פוסט בפייסבוק או תמונה באינסטגרם, כתיבת סיפור חיים כוללת סדר של פעולות מובנות אותן יש לבצע טרם התהליך. כאשר מדובר בסיפור, הרי שהמבנה כולל התחלה, אמצע וסוף. מובן שהחיים של רובנו אינם משתלבים במבנה זה בצורה מדויקת ועל כן יש להכניס לתמונה את נושא המיקוד. איש מקצוע מיומן בכתיבה יסייע לכם להתמקד בסיפור שלכם, תוך שהוא מגלה רגישות, אך אינו פוחד לשאול את כל השאלות הנכונות כדי להגיע לעיקר ולרדת לסוף דעתכם.

השלב השלישי והאחרון – ביצוע

שלב הביצוע הוא זה שנדמה כקשה במיוחד, אולם קושי זה מתגמד כאשר המשימה מוטלת על מישהו מקצועי ומיומן. למזלכם, בת עמי מלניק עומדת לשירותכם ולזכותה הכישורים, הידע והניסיון הנדרשים לכתיבת סיפור חיים.