מיהו סופר צללים ומתי צריך את שירותיו?

כישרון כתיבה זוהי אומנם תכונה מבוקשת, אך אין זה אומר שאם לא השקעת עד כה את הזמן בפיתוח כישרון זה, לא יתאפשר לך להוציא את סיפור חייך לאור. לשם כך בדיוק נועד סופר צללים.

רבים בעבר, וביניהם פוליטיקאים, ידוענים או מצביאים דגולים, אשר השתמשו בשירותיהם של סופרי צללים לכל אורך השנים. כאמור, מדובר בשכירת אדם לצורך כתיבת ספר, נאום, ביוגרפיה או כל כתב יד אחר, אשר הקרדיט על כתיבתו ניתן למספר הסיפור ולא לכותב עצמו. לא פעם השימוש בשמו של המספר ולא של הסופר, יכול גם להוביל להתייחסות גדולה יותר אל הכתוב בספר ובכך להפוך אותו לפופולרי בקרב הקוראים והמבקרים.

מה כולל תהליך העבודה אל מול סופר צללים?

תפקידו של סופר צללים משתנה בכל פרויקט כתיבה בהתאם לצורכי השעה. יש פעמים בהם הסופר הוא שאחראי על כל מלאכת הכתיבה מתחילתה ועד סופה, כולל איסוף החומרים, עריכתם, כתיבתם והוצאתם לאור. בפעמים אחרות, תהליך הכתיבה מתבצע ביחד עם האדם שעומד מאחורי הסיפור.  וכמובן שישנם מצבים בהם סופר הצללים מסיים תהליך כתיבה שלא הסתיים מנסיבות כאלו ואחרות.

על מנת שכל הציפיות מהתהליך הכתיבה יבואו על מימושן, יש לבחור את הסופר בקפידה וכן לעמוד על כל התנאים הנחוצים לשיתוף פעולה מוצלח.

כיצד לבחור בסופר צללים ?

לסופר צללים צריכים להיות כמה וכמה כישורים אשר יהפכו את פרויקט הכתיבה להצלחה. עליו להיות גמיש, קשוב וסבלני ולדעת לכוון את המספר בדרך הנכונה כדי להפיק מסיפורו את המיטב. על סופר הצללים לדעת כיצד לשאול את השאלות הנכונות בזמן הנכון, להאיר נכונה את הפרטים שנדמה כי הם אינם חשובים, להציע הצעות אשר יכולות להועיל לתהליך ובאופן כללי – להירתם כל כולו למען המטרה הנעלה.

כמו כן, מלבד הכישרון, חשוב שיהיה לסופר גם את הניסיון הדרוש לתפקיד. משמע שכבר עסק בכך בעבר וכי כתב בהצלחה כמה וכמה ספרים בצלם של מספרים כאלו ואחרים.

השימוש בסופר צללים הוא כמו כל שירות אחר מטעם איש מקצוע

ישנם כאלו אשר עשויים לחשוב שאולי מדובר במעין סוג של אשליה, או אולי הטעיה של ציבור הקוראים. אולם בפועל, אין כך הדבר. כשם שתפקידו של רואה חשבון לנהל את החשבונות ותפקידו של עורך הדין לספק ייעוץ וייצוג משפטי, תפקידו של סופר צללים הוא לספר את סיפורו של אדם אחר אשר אין לו את כישרון הכתיבה הנדרש, או את הזמן והאמצעים לכך. סופר הצללים ייספר את הסיפור בדיוק כפי שהובא אליו, תוך שהוא מוסיף עניין, מתאר את המקרה על הצד הטוב ביותר, לעיתים יודע כיצד להוסיף הומור או לפנות אל הרגש ובגדול, לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב – לכתוב סיפור.

בת עמי מלניק – סופרת צללים עם רזומה עשיר

תפקידו של סופר צללים כאמור, הוא להפוך את המידע שהגיע אליו למעניין וקריא ביותר, תוך שמשתמש בכישוריו. על ידי עבודה משותפת עם סופר צללים ניתן לכתוב סוגים שונים של סיפורים החל מיצירות ספרותיות בתפוצה רחבה, דרך ביוגרפיות ועד לסיפור אישי אשר מיועד לשימוש משפחתי בלבד.

סופר צללים יכול להפוך את הסיפור שלכם, בין אם האישי ובין אם הדמיוני, לספר עליו חלמתם כבר זמן רב. יחד עם זאת, על מנת שתהליך זה יעשה על הצד הטוב ביותר, יש להפקיד את הסיפור בידיים מקצועיות ולהן ניסיון רב שנים בכתיבת סיפורים עבור אנשים אחרים.

מדוע אני? לזכותי ניסיון עשיר בכתיבת ביוגרפיות וסיפורים אישיים עבור מגוון רחב של קהלי יעד. חלק מהביוגרפיות להן הייתי שותפה נכתבו עבור אנשים אשר תרמו תרומה ניכרת להיסטוריה של העם היהודי.

לפרטים נוספים אודות שירות סופר צללים צרו עמי קשר עוד היום ואני אשמח לשתף אתכם פעולה בכתיבת הסיפור שלכם לפרטי פרטיו!