סופר צללים – הפתרון המושלם לכתיבת סיפור חייך

לא מעט אנשים חולמים לכתוב ספר שיספר את סיפור חייהם. אך אף על פי שיש רעיון, יש נושא, יש אפילו מוזה, אנו מוצאים את עצמנו מול דף ריק, מתקשים לכתוב. מה עושים?

הנכם מוזמנים להכיר את סופר הצללים. סופרי הצללים נשכרים בדרך כלל כדי לכתוב פרוזה או מאמר מקצועי. עבודה זו דורשת מחקר מקיף בנושאים שאינם בהכרח המומחיות שלהם. לכן עליהם להקדיש קריאה ולימוד במגוון נושאים ותחומים.

מי הוא סופר הצללים ומה הוא עושה? 

סופר צללים הוא מישהו שמסייע למחבר של רומן, ביוגרפיה, או יצירה מסוג אחר, להוציא את סיפורו לאור. סופרים אלו אינם נחשבים לסופרים בפני עצמם, אלא לסוג של עוזרים המסייעים למחברים.

רוב סופרי הצללים עוסקים גם בהגהה ובעריכה של הטקסט. תפקידו של סופר צללים משתנה בהתאם לסוג הספר שהם עובדים עליו. לדוגמה, אם הם כותבים ספרי עיון, הם יהיו אחראים להביא מראי מקום ולהעמיק במחקר. אם מדובר ברומן הם נדרשים לעזור בתכנון העלילה, בפיתוח הדמויות וכדומה.

כותבי צללים עשויים לעסוק גם בייעוץ ספרותי 

סופרי צללים עובדים עבור המחבר ואינם זוכים ליהנות מקרדיט על כתיבתם. על מנת להימנע מתביעות משפטיות אפשריות, על המעסיק לוודא תמיד שהיצירה מקורית ולא מדובר בגניבה ספרותית. לכן מומלץ לשכור את שירותיו של סופר צללים שקיבל המלצות מלקוחות. חשוב לבחור בסופר צללים מהימן ואמין.

אין קרדיט, יש תשלום –  מה יוצא לכותב הצללים מעבודתו?

סופר הצללים אינו מקבל קרדיט על עבודתו, אבל הוא מקבל תשלום על פי הזמן שהושקע בכתיבה, עריכה או עבודה אחרת.

מנהג עתיק: כותבי צללים תחת שמם של סופרים ידועים

היו מקרים שאפילו סופרים ידועים נעזרו בשירותי סופרי צללים.  הקרדיט לסופר הצללים יוזכר (אם בכלל) בתחומי עריכה והגהה.

 

מחפשים אחר סופר צללים מוכשר? אנחנו ממליצים תחילה על בחינת תיק עבודותיו של סופר הצללים.