ספרי ילדים

 

ירוס, הילדה שעלתה מאתיופיה נרגשת ושמחה. הספר "ירוס הולכת לירוסלם" שכתבה בת-עמי מלניק, נבחר על ידי משרד החינוך למצעד הספרים לילדים ולנוער תשע"ז ע"ש מרים רות. ירוס, העולה החדשה, נמצאת בחברת סופרים ומשוררים ידועי שם, והיא בסך הכול רצתה לספר את סיפור עלייתה ארצה. הספר מאגד לסיפור אחד סיפורי חיים שונים של העולים מאתיופיה.

משרד החינוך מקדם את קריאת הספר בכיתות א' עד ג', והמְחַבֶּרֶת, יחד עם חברים שעלו מאתיופיה, מופיעה לשיחות עם תלמידים בבתי ספר ברחבי הארץ.

"ירוס הולכת לירוסלם"

ספר הילדים "ירוס הולכת לירוסלם" מספר את סיפורה של הילדה ירוס, שעלתה עם משפחתה מאתיופיה והגשימה את חלומם עתיק היומין של יהודי אתיופיה להגיע לירושלים. הספר הוא המשכו של פרויקט ביוגרפיה שהחל עם תיעוד סיפורם של יוצאי אתיופיה תושבי בית שמש. הרעיון לכתוב את סיפורם כספר ילדים נולד לאחר סדרת ראיונות ומטרתו לאפשר לילדים שנולדו בארץ להכיר ולהבין את תלאות המסע, ולהיות גאים בגבורה, במורשת ובשורשים של העולים. התלאות שעברו העולים מתוארות בספר בצורה "מרוככת" שמתאימה לילדים. השמות כמובן בדויים, אולם האירועים אמתיים. הסיפור מסופר בשפה נגישה לילדים עם איוריה הנפלאים של מורן יוגב. 

יוצרות הספר ויתרו על הזכויות ועל הרווחים, הם יִתָּרְמוּ לפרויקטים חינוכיים למען עולי אתיופיה.

"Yerus Goes to Jerusalem"

Written by: Bat-Ami Melnik ; Illustrated by: Moran Yogev

This is a story of Yerus, a young girl who immigrated to Israel from Ethiopia with her family. This is in fact the story of many children and many families. It was inspired by the testimony of Ethiopian immigrants living in Beit Shemesh, who dedicated their time to tell the story of their journey from Ethiopia to Israel, their determination, the hardships they endured, their bravery, and especially the realization of the age-old dream of Ethiopian Jewry to return to the Land of Israel.   All rights reserved to Dror Lanefesh Publishers.  

 

ירוס וגם אני מתרגשות – כתבה על הספר הופיעה ב- Jerusalem Post במוסף ירושלים, ב-29 בדצמבר 2017. לחצו לקריאת הכתבה.

 

הספר יצא לאור בהוצאת הספרים "דרור לנפש" ונמכר באתר ההוצאה לאור ירוס הולכת לירוסלם 

מתוך עכבר העיר, ספרי ילדים: הצצה קסומה לתרבות האתיופית

אהוד בנאי מפרגן לילדה ירוס שעלתה מאתיופיה
ספר ילדים- ירוס
עיטור הפנקס

decoration

מכתבו של אפרים הלוי, ראש המוסד התשיעי, בעקבות קריאת הספר

ירוס